Packshot, zdjecia produktowe

Packshot - zdjęcia produktów

Packshoty to zdjęcia produktowe, których zadaniem jest przedstawienie oferowanego na sprzedaż produktu. Celem takiego zdjęcia jest najlepsza forma prezentacji produktu poprzez ukazanie jego wartości wizualnych.

 

 

Packshot jak zrobić?

 

Nie ma określonej metody która definiuje to, jak zdjecia produktowe powinny być przygotowane. najważniejsze jest odpowiednie światło, podłoże oraz przygotowanie produktu.

 

Zdjęcia produktowe mogą być wykonane na kilka sposób, najbardziej oczywiste to wykonanie zdjęcia aparatem/telefonem komórkowym. Istnieją też inne, mniej popularne metody, które oferują jednak często znacznie lepszą jakość, oferując nieograniczone możliwości - na przykład wizualizacje komputerowe modelów 3D.

zdjęcia produktowe wykonane dla Goodstuff w technice komputerowej - wirtualny model produktu 3D

 

Tak wykonane zdjęcia komputerowe zapewniają bardzo wysoką ostrość obrazu, swobodę kompozycji produktów, a także często możliwość tworzenia zaawansowanych technicznie i wizualnie animacji reklamowej.

 

 

Rodzaje zdjęć produktowych

 

Najbardziej popularne są stałe obrazy - zwykłe fotografie produktów które pokazują daną rzecz w konkretnym ujęciu/kadrze. Z rozwojem technologii, coraz częściej wśród marketplace'ów, portali porównujących ceny, stronach sklepów, a także producentów, pojawiają się animowane zdjęcia - filmy w formacie mp4/gif które pokazują produkt z każdej strony.  

 

Na początku roku 2021 - dwa największe portale sprzedażowe, Amazon i Ebay wprowadziły do kart produktów oraz list produktowych - możliwość umieszczania zdjęć animowanych.

 

Pod koniec roku 2021 największy portal sprzedażowy w Polsce - Allegro rozpocznie wprowadzanie takiej możliwości. Najprawdopodobniej z czasem możliwe będzie wgrywanie gotowych zdjęć animowanych w tym formacie za pomocą systemu Baselinker i podobnym jemu rozwiązaniom zarządzającymi bazą aukcji/produktów na marketplace'ach.

 

 

Packshot

Animowane zdjęcie produktowe odkurzacza marki FESTOOL w formacie .GIF złożone ze zdjęć

 

 

 

Jak zrobić profesjonalne zdjęcie produktu

 

W przypadku fotografii najważniejsze jest światło. Odpowiednie oświetlenie produktu jest kluczowe.  Na co zwrócić uwagę tworząc zdjęcia produktowe/packshot:

 

Odpowiednie oświetlenie

 

  • nie należy korzystać z oświetlenia punktowego
  • nie można kierować bezpośrednio wiązki światła w kierunku obiektywu 

 

Nierozpraszające otoczenie obiektu

 

  • warto zastanowić się nad stolikiem bezcieniowym - specjalnie przygotowanym podłożem pod zdjęcia produktowe, które redukuje zbędne odbicia produktu i intensywne cienie
  • tło obiektu powinno być nierozpraszające i pozwalające na to by widz skupił się na produkcie w jego naturalnym otoczeniu bądź sterylnie opróżnionym z rozpraszaczy

 

brak niekorzystnych odbić w produkcie

 

  • wykonując zdjęcia produktów warto unikać również zbędnych elementów rozpraszających na powierzchniach lakierowanych/szklanych. 

 

 

Dlaczego warto podejść do tematu packshot i rozważyć skorzystanie z profesjonalnie wykonanych zdjęć produktowych?

 

Zdjęcia produktów są tym na co klienci zwracają uwagę najbardziej. Umiejętność pokazania towaru klientowi to duży krok w leju sprzedażowym. Estetyka zdjęć, profesjonalizm ich wykonania świadczą nie tylko o pięknie ale również o profesjonalności marki/modelu czy firmy, która daną usługę lub produkt oferuje.

V-ART Virtual Gallery exhibition

Packshot co to?

Skontaktu się z nami