Animowane zdjęcia 360 produktów sklepów internetowych to nowość, która coraz częściej jest wykorzystywana przez sklepy internetowe oraz największe internetowe marketplace na świecie. Ebay, Amazon oraz od niedawna Allegro oferują już możliwość wykorzystania takiej formy prezentacji produktów na kartach towarów.

 

obrotowe zdjęcia 360

 

Jak są wykonane zdjęcia 360

 

Obecne znane technologie i rozwiązania animowanych zdjęć produktów / packshot ograniczają się do stosunkowo niewielu rozwiązań. Najbardziej popularne jest rozwiązanie oferowane przez Orbitvu - usługa oferująca gotowe dodatki na stronę www, które wykorzystują zewnętrzny serwer plików zależny od obcego dostawcy. Innym rozwiązaniem na stronach www jest wspieranie animowanych formatów plików, takie jak GIF czy MP4.

 

Zalety i wady poszczególnych rozwiązań animowanych zdjęć (techniczne, estetyczne i praktyczne):

 

  • Orbitvurozwiązanie bardzo kosztowne, zależne od serwera dostawcy. Prócz opłat cyklicznych wymagana jest obsługa bardzo kosztownych produktów oferowanych przez usługodawcę. Za największą korzyść trzeba jednak uznać jakość oferowaną przez to rozwiązanie i swobodna możliwość klienta do poznania oferowanego produktu. 

 

  • Wykorzystanie plików GIF/MP4 - każdy plik, pojedyncze zdjęcie animowane posiada stosunkowo dużą masę, jedno zdjecie mimo że zastępuje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt zdjęć to potrafi ważyć więcej niż pojedyncze zdjęcia, z  których składa się finalny produktów - animowane/obrotowe zdjęcie 360.

 

Jak zrobić zdjęcie 360 

 

Wykonać zdjęcia obrotowe 360 stopni można samemu, można do tego wykorzystać nawet telefon komórkowy. Statyw, aparat telefonu i prosta obróbka w programie do edycji zdjęć pozwalają połączyć kilka zdjęć odpowiednio wykonanych w jedną całość, którą potem starczy wgrać na serwer.

Obrotowe zdjęcia 360

V-ART Virtual Gallery exhibition

Obrotowe zdjęcia 360