Google Street View

Google Street View to usługa oferowana przez Google- polegająca na udostępnieniu możliwości oglądania przestrzeni otaczającej drogi publiczne na całym świecie. Aplikacja ta udostępnia zdjęcia 360 z całego świata tworząc wirtualna fotokopię świata w formie wirtualnego spaceru.

 

 

Jak powstaje Google Street View

 

Zdjęcia dostępne na Google Street View, między którymi można się poruszać powstają w dużej mierze przez specjalnie wyposażone auta, które jeżdżą po wszystkich niemal dostępnych drogach świata. Auta te posiadają na dachu umiejscowione aparaty, które z poruszaniem się auta rejestrują zmieniające się otoczenie. Zdjęcie te składane są w jedno zdjęcie sferyczne, które pozwala na rozglądanie się na każdą stronę.

 

 

 

Jak wygląda samochód Google Maps?

 

Pojazd google maps, który wykonuje zdjęcia sferyczne do Google Street View to zwykły samochód osobowy, wyposażony w kamerę sferyczną. Kamera wykorzystywana przez samochody Google Street View to zespół aparatów przystosowanych do pracy w przeróżnych warunkach atmosferycznych, nadające się do pracy w kiepskiej pogodzie.

 

 

 

google street view

 

 

Jak włączyć Google Street View

 

Włączenie spaceru 360 z poziomu mapy Google odbywa się za pomocą wybrania jednego z wyświetlanych punktów widokowych lub wybranego odcinka na trasie. Starczy przeciągnąć żółtego ludzika i opuścić go w odpowiednim/pożądanym przez nas miejscu.

 

 

 

google street view

 

 

Jak dodać zdjęcia do mapy google?

 

Dodać zdjęcia do mapy można samemu. Wymagane są odpowiednio wykonane zdjęcia sferyczne oraz przestrzeganie zasad/wytycznych od Google, takich jak odpowiednie ukrycie twarzy fotografowanych czy rozdzielczość.

 

Wymagania zdjęć google street view:
 

  • zdjęcia mają rozdzielczość co najmniej 7,5 MP (4K) i proporcje obrazu 2:1,

  • rozmiar zdjęć nie przekracza 75 megabajtów.

 

 

Krok 1. Opublikuj zdjęcia
 

Otwórz aplikację Street View .

Aby zarządzać zdjęciami, użyj filtrów w sekcji „Profil”.

Kliknij zdjęcie, które chcesz opublikować.

Kliknij Więcej   Opublikuj.

Kliknij Opublikuj. Twoje zdjęcie wkrótce pojawi się w Mapach.

 

 

Krok 2. Połącz zdjęcia

 

Możesz ręcznie tworzyć połączenia między zdjęciami sferycznymi za pomocą narzędzia innej firmy do publikowania treści. Narzędzia Street View ready są wymienione w witrynie Street View, ale dostępne mogą być też inne narzędzia do publikowania treści.

 

Gdy utworzysz połączenia w wybranym narzędziu i opublikujesz zdjęcia w Mapach Google, przetworzenie ich może potrwać do 4 dni.

 

 

 

Kiedy aktualizacja map google

 

Aktualizacja map google odbywa się regularnie, samochody google niejednokrotnie przemierzają te same drogi aktualizując mapę co jakiś czas. Pierwsze zdjęcia samochodów Google do Google Street View zaczęły rejestrować tereny polski od 2012 roku i od tego czasu regularnie aktualizują zawartość map google.

Google Street View

V-ART Virtual Gallery exhibition