Andrzej Wieteszka exhibition

Andrzej Wieteszka

 

Illustrator, graphic designer, creator of posters and street murals. Specializes in posters, currently works with, among others:

the National Opera / Grand Theater, Baj Theater in Warsaw.

 

Publicate in Der Spiegel, Variety, Fricote Magazine, Newsweek, ELLE, Playboy, Vice, Maxim and many others. He cooperated with clothing companies: HOM Paris, Arkadius, DRONE Paris, O'Neil, Alpinus and many more.

V-ART Virtual Gallery exhibition
02 July 2020

Kim jest Andrzej Wieteszka?

 

Ilustrator, grafik i dyrektor artystyczny z Warszawy.

 

Od ponad 15 lat tworzy ilustracje i grafiki dla magazynów, gazet, mody oraz telewizji. Jego prace były publikowane w różnych międzynarodowych magazynach, na konkursach plakatowych oraz miedzy innymi na 27. biennale plakatu w Warszawie. Andrzej Wieteszka w swojej karierze współpracował z firmami odzieżowymi (O'Neil, Alpinus i inne) projektując grafiki na t-shirty i spodenki surfingowe. 

 

 

Twórczość Andrzeja Wieteszki

 

Projektował i animował również zwiastuny telewizyjne dla takich stacji jak MTV, Comedy Central i Fashion TV. W swoim dorobku artystycznym posiada rónież okładki książek, okładki muzyczne oraz plakaty teatralne.

 

Andrzej Wieteszka specjalizuje się w projektowaniu plakatów, obecnie współpracuję z dziecięcym Teatrem Baj w Warszawie, dla którego przygotowuje plakaty, tworzy ilustracje i publikacje dla Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Warszawie.

 

 

 

Zapowiedź wystawy artysty:

 

 

 

Andrzej Wieteszka - murale

 

Od kilku lat znany jest również z stworzonych murali ulicznych. W kwietniu 2017 zaprojektował mural dla POLIN: MUZEUM ŻYDÓW POLSKICH w Warszawie, mural na rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim w 1943. W marcu 2018 zaprojektował mural dla POLIN: MUZEUM ŻYDÓW POLSKICH w Warszawie, mural z okazji rocznicy marca 1968.

 

 

Andrzej Wieteszka - mural - Powstanie w Getcie

Andrzej Wieteszka - mural - Powstanie w Getcie

 

 

 

 

Plakaty i Murale Andrzeja Wieteszki

 

Wszystkie prace (plakaty, murale i grafiki) z wystawy autora w przestrzeni wirtualnej oraz inne prace, które pojawiły się na wystawach organizowanych przez Wirtualną Galerię plakatu V-ART Virtual Gallery dostępne tutaj.

V-ART Virtual Gallery exhibition